Jak zabavit děti na zahradě?

·         Nafukujeme

Pokud jsou vaše děti až příliš živé, ideální pro ně budou nafukovací hračky. Na zahradě vám pak může stát nafukovací hrad nebo zámek. V tomto případě oceníte hlavně jejich bezpečnost. Ačkoliv v něm dítko skáče a skotačí, vždy ho spolehlivě ochrání měkký povrch. Nevýhodou však může být poněkud dražší provoz, kdy musíte pomocí elektrické energie stále napájet kompresor, který atrakci průběžně dofukuje.
lanová prolézačka.jpg

 

·         Staré dobré hračky z plastu

Hračky z tohoto materiálu odolávají velmi dobře nepříznivým podmínkám. Nejsou nikterak těžké a ani závadné pro děti, příznivá bývá i jejich cena. Takže pokud hledáte jasného favorita, jistě se poohlídněte právě po hračkách z plastu. Mezi nejoblíbenější hračky patří domečky, ve kterých si děti mohou vytvářet své skrýše. Oblíbené jsou pak i houpačky, prolézačky skluzavky, a mnohé další. Předtím než se rozhodnete, kterýkoliv výrobek koupit, ujistěte se, že všechny části, které jsou namáhány, dobře drží a mají zvýšenou odolnost. Dobře se ujistěte o svých dispozičních možnostech, hračky z plastu totiž neschováte ani nevyfouknete. Také se zamyslete, zda můžete hračky nechat přes zimu venku, pokud ne, kam je případně na zimu uklidíte.

 prolézačky a holky.jpg

·         Lezení, houpání, klouzání

Pokud přeci jenom dáváte přednost přírodním materiálům, můžete si na zahradu pořídit sestavy ze dřeva. Oproti předchozím materiálům mají velkou výhodu v bytelnosti. Jsou odolné a můžete je v klidu nechat na zahradě přes celý rok. Navíc se nemusíte bát, díky jejich těžké konstrukci, že by vám je někdo ze zahrady ukradl. Můžete si pořídit celou sestavu, kdy se děti budou moci klouzat, prolézat nebo houpat. Nejsou však vybaveny ochrannými prvky, proto jsou doporučené právě pro větší děti, případně jim ještě konstrukci můžete vylepšit o měkké doskočiště, které ochrání dítě v případě pádu na zem. Takové hračky pak budou pro děti zábavouna dlouhou dobu.