Knihy na letní dovolenou

Vzhledem k tomu, že je léto, a čekají nás horké dny, zde je pár tipů, které Vás zaručeně zchladí i v tom největším horku, ať už jste doma, jedete na dovolenou k moři, nebo trávíte čas na chalupě.
čtení na zíďce
Pavučina snů
Pokud se chcete zchladit, a trochu se přitom i bát, Pavučina snů od Stephana Kinga by se Vám mohla líbit. Děj knihy se odehrává v lesích severního Maine v období lovecké sezóny v krutých mrazech a za hustého sněžení. Skupina přátel, se během této sezóny střetne s mimozemskou invazí, a snaží se jí zabránit. Bohužel se to nedaří tak, jak by si přáli. O napětí zde tedy není nouze, a chladné a mrazivé počasí je tu výborně popsáno, a tak se zchladíte alespoň psychicky při čtení.
Sněhulák
Oproti Pavučině snů je Sněhulák méně děsivý, ale napětí zde nechybí. Příběh je zasazen do Osla, kde právě začíná zima a za okny se záhadně objevují sněhuláci. Kde se objeví sněhulák, je zle a druhý den zmizí matka z domácnosti. Na scénu proto přichází detektiv Harry Hole a pátrání může začít. Samozřejmě se během vyšetřování vše komplikuje a je zde mnoho záhad, na které nejsou odpovědi. Spisovatel Jo Nesbo Vám v horkých letních dnech dokáže nahnat husí kůži a díky této detektivce Vám čtení uteče velice rychle.
čtení k moři
Zimoděj
Posledním tipem je fantasy román, od již zesnulého spisovatele, Terryho Pratchetta. Jedná se o třetí díl z pentalogie o Toničce Bolavé, která se musí tentokrát postavit samotnému Zimodějovi, což je v podstatě samotný mráz, sníh a vichřice, vše v jednom. Jedná se o chlapce, který chce, aby ho měla Tonička ráda, ta ale neopětuje jeho touhy, a nelíbí se jí to. Tento román je spíše na odlehčení oproti předchozím dvěma, ale jde o výborné letní čtení, plné napětí, zábavy a přátelství, zkrátka příběh, jak má být.
Snad se díky tomuto výběru alespoň trochu zchladíte, pobavíte se na dovolené u moře, nebo prostě jen doma na zahradě s vychlazeným pitím vedle sebe.